Osiągnięcia

Rok szkolny 2020/2021

Miejski Konkurs “Bezpieczny Internet” – Dominika Zbróg  (2 miejsce).

Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży „Anioł 2020” – nagroda w kategorii prac zaliczanych do technik płaskich – Amelia Klonowska, wyróżnienie w kategorii prace przestrzenne – Aleksandra Piwoń.

Miejski konkurs plastyczny „Złote Jabłko” – Malwina Nowicka i Mikołaj Kuty (wyróżnienie). 

 Miejski Konkurs Plastyczny „Obecność Boga w przyrodzie”- Damian Spoljar (2 miejsce) , Gabriel Sroka, Oliwia Kurtyka (3 miejsce).

Ogólnopolski  konkurs Polskiej Agencji Kosmicznej  “Moje kosmiczne wakacje”- Dagmara Świerkot (wyróżnienie).

Konkurs Katedry UNESCO im. Janusza Korczaka „Jak to jest być mną?” na najlepszy esej biograficzny dla osób w wieku 14-17 lat – Julia Zięba została zakwalifikowana do  etapu finałowego. 

W miejskim konkursie o tematyce motoryzacyjnej „Opowiedz o polskim samochodzie” organizowanym przez Zespół Szkół nr 1 w Rudzie Śląskiej I miejsce zajął uczeń kl. 7a – Błażej Jaszczura. Uczeń wykonał prezentację multimedialną na temat wybranego pojazdu.

W ramach szkolnego konkursu recytatorskiego uczniowie prezentowali wiersze z literatury dziecięcej. Pierwsze miejsce wywalczyła Laura Długokęcka, drugie miejsce zajęła Zuzanna Młynarczyk, natomiast na trzecim miejscu znaleźli się Jacqueline Jurczyk i Jakub Hic.

Z okazji XXVIII “Tygodnia Ziemi” uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wojewódzkich konkursach organizowanych przez Muzeum Górnictwa Węglowego- fotograficznym: “Świat za zamkniętymi drzwiami”- plastycznych na projekt znaczka pocztowego i naklejki “Siłacze – Zgniatacze” oraz na plakat XXVIII “Tygodnia Ziemi”. Bartosz Klonowski z klasy 6a zdobyły wyróżnienie w konkursie fotograficznym.

W szkolnym konkursie zorganizowanym z okazji Święta Liczby Pi wyłoniono zwycięzców: 1 miejsce -Julia Sobańska kl. 4b, 2 miejsce- Laura Gäbel kl. 7a , 3 miejsce- Julia Pluta kl. 4b. Gratulujemy!