Corocznie 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Święto to powstało z inicjatywy Jej Wysokości Mozah, małżonki emira Hamada ibn Chalifa as – Sani z Kataru i zostało poparte przez Zgromadzenie ONZ. Obchody tego Dnia mają na celu podnoszenie świadomości społeczeństwa na temat autyzmu. 
Autyzm objawia się różnicami w sposobie komunikacji, nawiązywania relacji, wyrażania emocji, uczenia się oraz różnorodnym schematemzachowań. Każda osoba jest indywidualnością, nie ma dwóch takich samych osób z autyzmem.
Autyzm towarzyszy osobie przez całe życie, jednak dzięki odpowiedniej opiece i terapii można w znacznym stopniu poprawić jej funkcjonowanie. Jesteśmy szkołą , w której również uczą się osoby z autyzmem. 
2 kwietnia na znak solidarności z osobami z autyzmem wiele budynków w Polsce i na świecie świeci się na niebiesko. Każdy może wyrazić swoją solidarność: oświetlić budynek na niebiesko, dodać niebieski kolor do ubrania, propagować logo akcji w Internecie (np. na Facebooku), Dlatego chcąc włączyć się w tę akcję oraz pokazać solidarność z tymi osobami w Naszej szkole, zorganizowaliśmy podobne działania. Osoby chętne mogły ubrać się na niebiesko i przesłać nam zdjęcie. Wiemy jak trudna jest obecnie sytuacja, z powodu epidemii jesteśmy zamknięci w swoich domach, każdy jest w odosobnieniu, dlatego tak ważne jest szczególnie teraz, aby pokazać, że potrafimy być solidarni i razem chociaż osobno. 
Chcąc wzbogacić wiedzę na temat funkcjonowania osób z autyzmem polecamy krótki film, do którego link umieściliśmy poniżej:
https://youtu.be/nW8NLnTB1wc 

Dziękujemy Wszystkim uczniom i ich rodzinom za włączenie się w naszą akcję. Jak zwykle Nasi uczniowie pokazali, że nie są im obce problemy drugiego człowieka.