W naszej szkole prowadzona jest innowacja pedagogiczna pt. „Moc jest w nas”.Celem prowadzonych zajęć jest praca z emocjami dziecka na podstawie bajek zawartych w książce autorki Kamili Zdanowicz – Kucharczyk pt. „Moc jest w nas”. Zajęcia mają na celu nauczenie dzieci, jak mogą radzić sobie z trudnymi emocjami, lękiem czy stresem. Po przeczytaniu bajki uczniowie tworzą rysunki, które utrwalają zdobytą wiedzę.

W ramach zajęć z innowacji pedagogicznej pt: ,,Czytam bo lubię” klasa IIa miała okazję poznać różne gatunki literackie, a także porozmawiać na temat świata fantazji, w który wprowadza nas czytanie książek. Zajęcia nasze ubogaciła Pani Ania, pracownik Miejsko – Powiatowej Biblioteki Publicznej w Pszczynie Filia w Ćwiklicach. Korzystając z technologii informacyjno – komunikacyjnej, mogliśmy zobaczyć prezentację recytacji wierszy autorskich pt: ,,Książkowe biuro podróży ” oraz ,,Przewodnik po bibliotece ” Zajęcia przebiegły w miłej atmosferze podczas uważnego słuchania, a następnie ożywionej dyskusji opartej na wysłuchanej prezentacji i własnym doświadczeniu czytelniczym.

W ramach realizacji innowacji pedagogicznej “Let’s get to know each other”wprowadzonej przez p. mgr Annę Niezgodę uczniowie kl. 5a przystąpili do programu eTwinning. Uczniowie klasy V a, w ramach Europejskiego Dnia Języków Obcych, wymienili się pocztówkami z uczniami z Estonii, dzięki czemu bliżej poznali swoich korespondencyjnych przyjaciół. Mieli okazję wykorzystać swoją wiedzę wyniesioną z lekcji języka angielskiego w praktyce oraz nauczyli się podstawowych słów po estońsku. Było to bardzo miłe doświadczenie. Z niecierpliwością oczekujemy na grudzień i kolejne zadanie.