Rok szkolnym 2021/2022

Tradycją w naszej szkole stał się udział uczniów w projekcie objętym honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „BohaterON w Twojej szkole” – edycja 2021. Stanowi ona część ogólnopolskiej kampanii, której celem jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego, a także promocja postaw patriotycznych i popularyzowanie historii Polski XX wieku. Dzięki materiałom i scenariuszom dzieci i młodzież w przystępny sposób poznają historię. Uczniowie bardzo lubią zajęcia o Powstańcach, do których piszą listy i malują laurki. Wszystko, co powstało zostało wysłane do fundacji, która przekaże prace żyjącym Powstańcom. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w realizację projektu.

Dzisiaj Polacy obchodzą Narodowe Święto Niepodległości. Wszyscy uczniowie naszej szkoły kolejny raz włączyli się w akcję „Szkoła do hymnu” 10.11.21r. o godzinie 11.11 w galowych strojach, w postawie zasadniczej, wszystkie dzieci odśpiewały polski hymn. Młodsi uczniowie śpiewali w szkole, a starsi w domu, przed kmputerami ze względu na zdalne nauczanie. Była to bardzo uroczysta chwila. 1918-2021 Życzymy Ci Polsko, aby już nigdy nikt nie musiał za Ciebie umierać, a każdy chciał dla Ciebie żyć.

W ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Kodowania (Codeweek 2021) w szkole zostały przeprowadzone zajęcia z kodowania, podczas których wykorzystano Ozzoboty. https://codeweek.eu/view/394595/nauka-kodowania-programowanie-ozobot

Rok szkolny 2020/2021