1. Opiekunowie SU zachęcają do udziału w ogólnopolskim konkursie plastyczny “Odbicie duszy, zwierciadło serca – baśniowy portret w ramie zamknięty”. Uczestnicy konkursu wykonują portret postaci literackiej z dowolnej baśni lub legendy. Portret ma być wykonany w formie płaskiej. Może zawierać elementy wypukłe przymocowane na stałe. Dopuszcza się wykonanie portretu z różnych materiałów i dowolnymi technikami. Wielkość portretu dowolna, jednak nie mniejsza niż A5, a nie większa niż A3. Portret ma zawierać własnoręcznie wykonaną ramkę.
    Spośród wykonanych prac, komisja składająca się z nauczycieli SP21, wybierze 6 prac, które zostaną wysłane do organizatora konkursu. Prace, które nie zostaną wybrane, będą zaprezentowane na szkolnej wystawie.
    Prace należy dostarczyć do 16.10.2020 r do Pani Dominiki Barczyk (sala 1).

2. Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych w naszej Szkole odbywa się pod hasłem: „Z książką Ci do twarzy”. Zapraszamy uczniów do zabawy. “Literackie zgadywanki” Chętni do wzięcia udziału otrzymają maila z ciekawymi zadaniami do rozwiązania. „Sleeveface, czyli ubierz się w książkę”. Jest to akcja polegająca na sfotografowaniu się z zasłoniętą przez okładkę książki częścią ciała. W efekcie powstaje złudzenie prezentujące ciekawe połączenie fotografii osoby z ilustracją na okładce. „Znajdź pisarza!” – zadanie dla dociekliwych. Znajdź pisarza o takich samych inicjałach, jak Twoje. Podaj imię i nazwisko. Im więcej przykładów podasz tym lepiej. Życzymy wszystkim udanej zabawy! Wszystkie prace prosimy przesłać do końca października na maila: sp21katarzyna.politaj@gmail.com