Szkolne konkursy

Jesienna Sp 21Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w konkursach szkolnych z okazji obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.
 
Konkursy plastyczne dla klas I-III  pt. "Polska widziana oczami dziecka",  dla klas IV-VIII pt. "Tu wszędzie jest moja Ojczyzna". Prace muszą być wykonane w formie plakatu (100x70).  Dopuszczalne jest wykorzystanie różnych środków:  rysunku, malarstwa, collage-u, grafiki komputerowej, fotografii, decoupage, formy 3D. Termin oddawania prac: do 6 listopada (prace dostarczać do biblioteki szkolnej).
 
Konkurs recytatorski poezji patriotycznej pt. "Święta miłości kochanej ojczyzny, Czują się tylko umysły poczciwe...".  Uczestnik konkursu zaprezentuje dowolny  wiersz o tematyce patriotycznej, czas prezentacji wiersza nie może przekraczać 5 minut. Osoby, które chcą wziąć udział w konkursie muszą się zgłosić do 6 listopada do nauczyciela j.polskiego lub wychowawcy. Konkurs zostanie przeprowadzony 12 listopada.
 
Pomagamy zwierzętom

Informujemy, że w październiku w naszej szkole odbywa się zbiórka karmy, koców, smyczy oraz wszelkich innych artykułów, które zostaną przekazane podopiecznym schroniska dla zwierząt „Fauna” w Rudzie Śląskiej.
Sprawmy, aby zwierzątkom nie straszna była nadchodząca zima.
 

Kacperka wspieramy – misie zbieramy!

Wszyscy chętni uczniowie mogą wziąć udział w akcji na rzecz Kacperka, chorującego na chorobę nowotworową.
Wystarczy dostarczyć do 26 października przedstawicielom Samorządu Uczniowskiego misie, które zostaną przekazane Fundacji Przyjaciół Świętego Mikołaja.