We wtorek, 22 listopada, w Szkole Podstawowej nr 21 im. Biskupa Wilhelma Pluty w Rudzie Śląskiej już po raz 20-ty odbył się Dzień Śląski. W tym roku "fajer" miał wyjątkowy charakter. Tym razem organizatorzy sięgnęli do konwencji śląskiej biesiady weselnej. Wzorem lat ubiegłych świętowanie podzielono na część przedpołudniową i wieczorną. Rano uczniowie prezentowali przygotowane scenki, wierszyki i piosenki, a wszystko to w gwarze śląskiej.

Po południu natomiast rozpoczęła się biesiada weselna. Goście i uczestnicy imprezy zasiedli przy tradycyjnych stołach weselnych, na których nie zabrakło typowych specjałów kuchni regionalnej, takich jak żur, krupnioki czy żymloki. Organizatorzy nie zapomnieli także o śląskim kołoczu. Uczestnicy zabawy nie tylko delektowali się specjałami kulinarnymi. Brali również udział w weselnych zabawach i konkursach, które przeplatały się z występami artystycznymi uczniów.

W czasie imprezy odbył się tradycyjny już kiermasz świątecznych ozdób i kartek oraz stroików bożonarodzeniowych.