Przez trzy tygodnie października 2019 r.wszyscy uczniowie naszej szkoły byli zaangażowani w projekt BohaterON https://bohateron.pl/
W ramach akcji dzieci wzięły udział w zajęciach dotyczących Powstania Warszawskiego. Poznały kawałek polskiej historii. Efektem projektu były samodzielnie wykonane piękne laurki, kartki i listy do Powstańców Warszawskich. Uczniowie wykazali ogromne zainteresowanie projektem. Młodzież z klasy VIII połączyła realizację projektu z omawianiem lektury A. Kamińskiego “Kamienie na szaniec”. Podczas lekcji wykonali pieczątki z ziemniaków ze znakiem Polski Walczącej. Ozdobili nimi swoje listy i kartki. Uczniowie mogli poprzez udział w przedsięwzięciu wyrazić swoją pamięć o wielkich ludziach – Powstańcach Warszawskich. Paczka z kartkami uczniów została wysłana. Mamy nadzieję, że listy wywołają uśmiech na twarzy Powstańców i uda nam się Ich przekonać, jak bardzo są ważni i podziwiani przez młodych ludzi. 
Dziękujemy Bohaterom 

🙂