Styczeń 2020

6 lutego o godzinie 17.30 odbędą się zebrania Rodziców z wychowawcami.

klasa 1a – s.16
klasa 1b – s.6
klasa 2a – – zmiana terminu zebrania
klasa 3a – s.4
klasa 3b – s.13
klasa 4a – świetlica
klasa 5a – s.1
klasa 5b – s.15 (gabinet logopedy)
klasa 5c – s.17
klasa 6a – s.14
klasa 6b – s.20
klasa 7a – s. 7
klasa 7b – s.11
klasa 8a – s.9

Zebranie z rodzicami kl 2a odbędzie się 4.02.2020 o godz. 17.00 w s.4

Turniej Piłki Nożnej

W czwartek (30 stycznia) w szkole odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora SP 21. W Turnieju brali udział uczniowie z SP 18, SP 20, SP 23 i SP 21. Walka była zacięta i trwała do ostatnich sekund. I miejsce zdobyli uczniowie z SP 18, II miejsce SP 20, III miejsce SP 21, a SP 23 zajęła IV miejsce. Dziękujemy nauczycielom wf za organizację turnieju. Wszystkim grającym życzymy dalszych sportowych sukcesów, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Anioł 2019

Uczennica kl. 6b Oliwia Kurtyka zdobyła wyróżnienie w konkursie plastycznym „Anioł 2019” organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Rudzie Śląskiej. Oliwii serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów 🎨. Pani Irenie Imańskiej dziękujemy za zaangażowanie i wspieranie uczniów.

Koniec ferii

Niniejszym ogłaszamy koniec ferii.
Ale nie martwcie się jeszcze tylko luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec i…. będą wakacje.
Tymczasem do zobaczenia jutro w szkole.

Ferie 2020

UWAGA – FERIE od 13 do 24 stycznia 2020 r.

W tym czasie nie zapominajmy o własnym bezpieczeństwie podczas zabaw.
Oto kilka wskazówek jak bezpiecznie spędzić ferie.
1. Omijaj zamarznięte jeziora, rzeki, stawy! Nigdy nie można być pewnym wytrzymałości tafli lodowej. Jeśli chcesz bezpiecznie jeździć na łyżwach, skorzystaj z przygotowanych lodowisk – miejsc do tego przeznaczonych.
2. Wybieraj bezpieczne miejsca do zabawy – z dala od ulic, mostów, torów kolejowych!
3. Zjeżdżaj na sankach, nartach z górek, które znajdują się daleko od jezdni!
4. Zawsze informuj rodziców/opiekunów gdzie i z kim będziesz przebywał!
5. Wracaj do domu zawsze o ustalonej porze, przed zapadnięciem zmroku!
6. Najbezpieczniej jest bawić się pod opieką dorosłych, opiekunów.
7. Korzystaj ze zorganizowanych form wypoczynku – tam jest bezpiecznie!
8. Unikaj rozmów z obcymi ludźmi. Nie przyjmuj od nich prezentów, nie oddalaj się z nieznajomym.
9. Kulig może być zorganizowany tylko poza obszarem dróg publicznych.
10.Zaczepianie sanek do pojazdów mechanicznych (samochód, motocykl) jest niebezpieczne!
11.Ubieramy się stosownie do temperatury panującej na dworze.
12.W zimowe dni widoczność na drodze jest ograniczona i kierowcy potrzebują więcej czasu do zahamowania pojazdu. Na jezdnię wchodź uważnie i spokojnie, rozejrzyj się.
13. Używaj elementów odblaskowych na odzieży zewnętrznej.
14. Dbaj o zdrowie i higienę. Pamiętaj o zasadach zdrowego stylu życia i odżywiania oraz o zachowaniu podstawowych zasad higieny, które pomogą uchronić cię przed zachorowaniem na grypę i infekcje grypopodobne.