Listopad 2019

„Do hymnu”

Z radością informujemy, że nasza szkoła w roku 2019/2020 bierze udział w III edycji Ogólnopolskiego konkursu „Do hymnu” organizowanego w 102 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Organizatorem konkursu jest Narodowe Centrum Kultury z siedzibą w Warszawie. Wszyscy uczniowie będą uczyć się pieśni patriotycznych, aby jak najlepiej zaprezentować się podczas przesłuchania.

Akcja charytatywna „Wylosuj Anioła”

„Każdy serca dar wielką wartość ma,
bo nadzieję niesie tam, gdzie ludzka płynie łza”…

Dziękujemy bardzo serdecznie Wszystkim Uczniom i Rodzicom za włączenie się w akcję charytatywną „Wylosuj Anioła” na rzecz podopiecznych dziecięcego oddziału onkologicznego. Każda podarowana rzecz wniosła radość w codzienny trudny proces leczenia małych pacjentów.
Dyrekcja i Samorząd Uczniowski

Nasze akcje.

W październiku i listopadzie wzięliśmy udział w akcjach organizowanych przez MEN: „Szkoła pamięta” i „Szkoła do hymnu”.

Własne kukiełki

14.11 uczniowie klas I a i I b przygotowali kukiełki podczas zajęć technicznych. Mieli także możliwość wykorzystania ich podczas autorskiego przedstawienia.
Dzieci wykazały się ogromną kreatywnością. 

3 miejsce w Piłce Ręcznej Dziewcząt

Brawo dziewczyny!
W piątek (15 listopada) uczennice naszej szkoły zdobyły 3 miejsce 🥉w Mistrzostwach Rudy Śląskiej w Piłce Ręcznej Dziewcząt🤾‍♀️Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów

Siła reklamy

W czwartek (14.11) podczas lekcji języka polskiego uczniowie klasy 5a zgłębili wiedzę na temat reklam. Poznali zasady tworzenia reklam, potrafią odczytać ich ukryte przesłanie oraz wiedzą, jakie są pozytywne i negatywne strony reklamy. Największe zainteresowanie i dyskusję u dzieci wywołały reklamy, które nie są już emitowane w telewizji.

Apel z okazji Święta Niepodległości Polski

8 listopada 2019 r. cała społeczność naszej szkoły uczciła 101 rocznicę odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości. Z tej okazji odbyła się akademia, którą przygotowali uczniowie z klas II a i III b wraz z wychowawczyniami. Podczas występu historia Polski przeplatała się z pieśniami patriotycznymi, które śpiewaliśmy z wielkim zaangażowaniem. Akademia rozpoczęła się odśpiewaniem ” Mazurka Dąbrowskiego”. Aktywnie włączyliśmy się w akcje MEN ” Szkoła do hymnu ”

Przedstawienie

8 listopada 2019 r. klasy piąte wybrały się do MCK w Nowym Bytomiu na przedstawienie pt.” Inny chłopak ” Teatru Profilaktycznego „ALERT” z Wrocławia. Spektakl bardzo nam się podobał. Przedstawienie było bardzo pouczające. Będziemy pamiętać jego przesłanie : ” Nigdy nie oceniajmy innych po wyglądzie „. Każdy powinien wziąć to sobie do serca 

🙂 Po spektaklu odbyło się spotkanie z aktorami, podczas, którego nasz kolega z V a miał możliwość wystąpienia na scenie.

Akademia

Dzisiejszą akademię z okazji Święta Niepodległości rozpoczęliśmy o 11.11 odśpiewaniem 4 zwrotek naszego hymnu narodowego. Aktywnie włączyliśmy się w akcję MEN ” Szkoła do hymnu „.