Październik 2019

Lekcja w kinie

28 października uczniowie klas VII i VIII udali się do Miejskiego Centrum Kultury w Nowym Bytomiu na warsztaty filmowe „Lekcja w Kinie” zorganizowane przez Centrum Edukacji Filmowej. Młodzież miała okazję poznać typowe cechy wszystkich najważniejszych gatunków filmowych oraz obejrzeć wzruszający obraz pt. „Między nami kosmos”. Pozytywne emocje udzieliły się wszystkim! Naładowani energią wróciliśmy do szkoły.

Dyktando

28 października obfitował w liczne emocje. Uczennica klasy VI a Julia Forenc reprezentowała naszą szkołę w etapie wojewódzkim VII edycji Dyktanda Niepodległościowego, który odbył się w siedzibie WOM w Częstochowie. Nasza dzielna reprezentantka dała z siebie wszystko! Teraz czekamy na ostateczny werdykt komisji. Trzymamy kciuki!

Barwy jesieni

Klasa 2a w kolorach jesieni
Dziś uczniowie kl. 2a na zajęciach wykonali jesienne kompozycje liści. Prace uczniów stanowią piękną dekorację sali. Uczniowie dodatkowo podczas zajęć śpiewali piosenki o jesieni. Piękna ta nasza złota, polska jesień. 

Bezpieczny Internet

25 października uczniowie klasy VII a wzięli udział w warsztatach na temat zagrożeń jakie niesie ze sobą korzystanie z Internetu.
Młodzież była bardzo zadowolona ze spotkania z panią, która profesjonalnie omówiła najważniejsze zagadnienia związane z tematem. Poruszone problemy będziemy omawiać i pogłębić na zajęciach wychowawczych.

BohaterON

Przez trzy tygodnie października 2019 r.wszyscy uczniowie naszej szkoły byli zaangażowani w projekt BohaterON https://bohateron.pl/
W ramach akcji dzieci wzięły udział w zajęciach dotyczących Powstania Warszawskiego. Poznały kawałek polskiej historii. Efektem projektu były samodzielnie wykonane piękne laurki, kartki i listy do Powstańców Warszawskich. Uczniowie wykazali ogromne zainteresowanie projektem. Młodzież z klasy VIII połączyła realizację projektu z omawianiem lektury A. Kamińskiego „Kamienie na szaniec”. Podczas lekcji wykonali pieczątki z ziemniaków ze znakiem Polski Walczącej. Ozdobili nimi swoje listy i kartki. Uczniowie mogli poprzez udział w przedsięwzięciu wyrazić swoją pamięć o wielkich ludziach – Powstańcach Warszawskich. Paczka z kartkami uczniów została wysłana. Mamy nadzieję, że listy wywołają uśmiech na twarzy Powstańców i uda nam się Ich przekonać, jak bardzo są ważni i podziwiani przez młodych ludzi. 
Dziękujemy Bohaterom 

🙂

Plastusiowy pamiętnik

W tym tygodniu klasa 1b omawiała lekturę „Plastusiowy pamiętnik”.😃Uczniowie wysłuchali opowiadań czytanych przez nauczyciela, do których stworzyli prace plastyczne w grupach. A na zakończenie ulepili własnego Plastusia z plasteliny.🌞

Zrób sałatkę

24 X 2019 r. uczniowie klasy III A w ramach zajęć o tematyce związanej
z jesiennym stołem przygotowali sałatki owocowe. Najprzyjemniejsza była degustacja przygotowanych samodzielnie i według własnego pomysłu owocowych pyszności.

Smacznego 🙂

Konkurs piosenki

W konkursie Piosenki Pozytywnej i Pozytywnego Słowa w ramach Programu Profilaktycznego „Nie jesteś sam” organizowanego przez MDK w Rudzie Śląskiej Łucja Długokęcka z klasy 1b została laureatką konkursu w kategorii solistka. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych rozśpiewanych sukcesów

Jak ja nie cierpię smerfów…

5 listopada (we wtorek) jest obchodzony jako Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Uczniowie naszej szkoły aktywnie włącza się w to świętowanie.
Zachęcamy każdego ucznia do przebrania się w tym dniu za ulubioną postać z bajki.
KTO W TYM DNIU BĘDZIE PRZEBRANY – NIE BĘDZIE PYTANY