T-W-28

Własne kukiełki

14.11 uczniowie klas I a i I b przygotowali kukiełki podczas zajęć technicznych. Mieli także możliwość wykorzystania ich podczas autorskiego przedstawienia.
Dzieci wykazały się ogromną kreatywnością.

3 miejsce w Piłce Ręcznej Dziewcząt

Brawo dziewczyny!
W piątek (15 listopada) uczennice naszej szkoły zdobyły 3 miejsce 🥉w Mistrzostwach Rudy Śląskiej w Piłce Ręcznej Dziewcząt🤾‍♀️Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów

Siła reklamy

W czwartek (14.11) podczas lekcji języka polskiego uczniowie klasy 5a zgłębili wiedzę na temat reklam. Poznali zasady tworzenia reklam, potrafią odczytać ich ukryte przesłanie oraz wiedzą, jakie są pozytywne i negatywne strony reklamy. Największe zainteresowanie i dyskusję u dzieci wywołały reklamy, które nie są już emitowane w telewizji.

Apel z okazji Święta Niepodległości Polski

8 listopada 2019 r. cała społeczność naszej szkoły uczciła 101 rocznicę odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości. Z tej okazji odbyła się akademia, którą przygotowali uczniowie z klas II a i III b wraz z wychowawczyniami. Podczas występu historia Polski przeplatała się z pieśniami patriotycznymi, które śpiewaliśmy z wielkim zaangażowaniem. Akademia rozpoczęła się odśpiewaniem ” Mazurka Dąbrowskiego”. Aktywnie włączyliśmy się w akcje MEN ” Szkoła do hymnu ”

Przedstawienie

8 listopada 2019 r. klasy piąte wybrały się do MCK w Nowym Bytomiu na przedstawienie pt.” Inny chłopak ” Teatru Profilaktycznego „ALERT” z Wrocławia. Spektakl bardzo nam się podobał. Przedstawienie było bardzo pouczające. Będziemy pamiętać jego przesłanie : ” Nigdy nie oceniajmy innych po wyglądzie „. Każdy powinien wziąć to sobie do serca

🙂 Po spektaklu odbyło się spotkanie z aktorami, podczas, którego nasz kolega z V a miał możliwość wystąpienia na scenie.

Akademia

Dzisiejszą akademię z okazji Święta Niepodległości rozpoczęliśmy o 11.11 odśpiewaniem 4 zwrotek naszego hymnu narodowego. Aktywnie włączyliśmy się w akcję MEN ” Szkoła do hymnu „.

Etap Wojewódzkich Olimpiad Przedmiotowych.

Od 4 do 6 listopada 2019 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w szkolnym etapie Wojewódzkich Olimpiad Przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych województwa śląskiego w roku szkolnym 2019/2020. Uczniowie zmierzyli się z testami z języka polskiego, matematyki języka angielskiego.

Pasowanie na czytelnika

6.11.2019 r. w szkolnej bibliotece odbyło się Pasowanie na czytelnika uczniów klasy I A. Pani bibliotekarka opowiedziała dzieciom o tym, jak dbać o książki i przedstawiła zasady wypożyczania oraz zachowywania się w bibliotece. Uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie, po którym wysłuchali fragmentu lektury „Nasza mama czarodziejka”. Każdy uczeń z wielką radością wypożyczył dzisiaj wybraną przez siebie książkę.

Dzień Postaci z Bajek

Witajcie w naszej bajce….
We wtorek (5 listopada) w całej szkole zrobiło się bajkowo, a to wszystko za sprawą Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Już od samego rana na korytarzach można było spotkać Czerwonego Kapturka, księżniczki, królewny, Pipi, kotki, myszki, czarodziejów i czarodziejki, Batmana, Mikołaja, kota w butach i wiele innych postaci. Wszystkim bardzo dziękujemy za udział.