T-W-28

Światowy Dzień Książki

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Przypominamy o zabawie biblioteczno-fotograficznej: „Przyłapani na lekturze”📖! Dziękujemy za nadesłane dotychczas prace.
Dziś proponujemy uczniom interaktywną prezentację z ciekawostkami o książkach:

Szkolandia w SP21

25 lutego w Szkole Podstawowej nr 21 miała miejsce kolejna odsłona zajęć w ramach warsztatów Szkolandia. 😃😃😃 Jak przystało na ostatki, zabawom i tańcom nie było końca. Muzyczne ciekawostki i taneczne figury były motywem przewodnim zajęć. Pod profesjonalnym okiem pań Ewy Pasieki i Izabeli Ogryzek przyszli uczniowie rozwijali swoje muzyczne zainteresowania.😃
Jak zwykle humory dopisywały wszystkim!

Konkurs recytatorski

21.02. 2020 r. odbył się Konkurs Recytatorski zorganizowany w ramach ” Dnia ślonski godki ” w Szkole Podstawowej nr 40. Naszą szkołę reprezentowała Patrycja Dewar z klasy VIII, którą przygotowała p.Mariola Wawro. Patrycja pięknie powiedziała wiersz w gwarze śląskiej „Wspomnienia po naszymu” i zajęła II miejsce w kategorii klas VI – VIII.
W tym roku miała miejsce X edycja tego konkursu. ❤️
Gratulujemy sukcesu.

Walentynki 2020

14 lutego w szkole było walentynkowo. Przedstawiciele Samorządu roznosił pocztę walentynkową. 😘 A kto się ubrał na czerwono, nie był pytany. Było miło, jakoś inaczej, bo w powietrzu unosił się zapach przyjaźni i sympatii. Dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu za zorganizowanie tego dnia. 👏❤️ Bądźmy dla siebie dobrzy i kochajmy się przez cały rok.

6 lutego o godzinie 17.30 odbędą się zebrania Rodziców z wychowawcami.

klasa 1a – s.16
klasa 1b – s.6
klasa 2a – – zmiana terminu zebrania
klasa 3a – s.4
klasa 3b – s.13
klasa 4a – świetlica
klasa 5a – s.1
klasa 5b – s.15 (gabinet logopedy)
klasa 5c – s.17
klasa 6a – s.14
klasa 6b – s.20
klasa 7a – s. 7
klasa 7b – s.11
klasa 8a – s.9

Zebranie z rodzicami kl 2a odbędzie się 4.02.2020 o godz. 17.00 w s.4

Turniej Piłki Nożnej

W czwartek (30 stycznia) w szkole odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora SP 21. W Turnieju brali udział uczniowie z SP 18, SP 20, SP 23 i SP 21. Walka była zacięta i trwała do ostatnich sekund. I miejsce zdobyli uczniowie z SP 18, II miejsce SP 20, III miejsce SP 21, a SP 23 zajęła IV miejsce. Dziękujemy nauczycielom wf za organizację turnieju. Wszystkim grającym życzymy dalszych sportowych sukcesów, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Anioł 2019

Uczennica kl. 6b Oliwia Kurtyka zdobyła wyróżnienie w konkursie plastycznym „Anioł 2019” organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Rudzie Śląskiej. Oliwii serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów 🎨. Pani Irenie Imańskiej dziękujemy za zaangażowanie i wspieranie uczniów.

Koniec ferii

Niniejszym ogłaszamy koniec ferii.
Ale nie martwcie się jeszcze tylko luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec i…. będą wakacje.
Tymczasem do zobaczenia jutro w szkole.

Ferie 2020

UWAGA – FERIE od 13 do 24 stycznia 2020 r.

W tym czasie nie zapominajmy o własnym bezpieczeństwie podczas zabaw.
Oto kilka wskazówek jak bezpiecznie spędzić ferie.
1. Omijaj zamarznięte jeziora, rzeki, stawy! Nigdy nie można być pewnym wytrzymałości tafli lodowej. Jeśli chcesz bezpiecznie jeździć na łyżwach, skorzystaj z przygotowanych lodowisk – miejsc do tego przeznaczonych.
2. Wybieraj bezpieczne miejsca do zabawy – z dala od ulic, mostów, torów kolejowych!
3. Zjeżdżaj na sankach, nartach z górek, które znajdują się daleko od jezdni!
4. Zawsze informuj rodziców/opiekunów gdzie i z kim będziesz przebywał!
5. Wracaj do domu zawsze o ustalonej porze, przed zapadnięciem zmroku!
6. Najbezpieczniej jest bawić się pod opieką dorosłych, opiekunów.
7. Korzystaj ze zorganizowanych form wypoczynku – tam jest bezpiecznie!
8. Unikaj rozmów z obcymi ludźmi. Nie przyjmuj od nich prezentów, nie oddalaj się z nieznajomym.
9. Kulig może być zorganizowany tylko poza obszarem dróg publicznych.
10.Zaczepianie sanek do pojazdów mechanicznych (samochód, motocykl) jest niebezpieczne!
11.Ubieramy się stosownie do temperatury panującej na dworze.
12.W zimowe dni widoczność na drodze jest ograniczona i kierowcy potrzebują więcej czasu do zahamowania pojazdu. Na jezdnię wchodź uważnie i spokojnie, rozejrzyj się.
13. Używaj elementów odblaskowych na odzieży zewnętrznej.
14. Dbaj o zdrowie i higienę. Pamiętaj o zasadach zdrowego stylu życia i odżywiania oraz o zachowaniu podstawowych zasad higieny, które pomogą uchronić cię przed zachorowaniem na grypę i infekcje grypopodobne.

Wesołych Świąt

Wesołych i Spokojnych świąt Bożego Narodzenia, spędzonych z bliskimi, w ciepłej, rodzinnej atmosferze oraz samych szczęśliwych dni w nadchodzącym nowym roku życzą Dyrektor, Grono Pedagogiczne i Pracownicy SP 21.

Dziękujemy panu radnemu Rafałowi Wypiorowi za dostarczenie do szkoły Betlejemskiego Światełka Pokoju.